Blog

7

Mar

Cemre Tersanesi, Louis Dreyfus için rüzgar santrali operasyon gemisi inşa edecek

Cemre Tersanesi, Louis Dreyfus için rüzgar santrali operasyon gemisi inşa edecek

Cemre Tersanesi, Fransa merkezli Louis Dreyfus Armateurs Group için Rüzgar Santrali Hizmeti Operasyon Gemisi (SOV) inşa edecek.

Cemre Tersanesi, Fransa merkezli Louis Dreyfus Armateurs Group için Rüzgar Santrali Hizmeti Operasyon Gemisi (SOV) inşa edecek. 2018 yılının son çeyreğinde teslim edilecek olan gemi Norveç merkezli Salt Ship Design tarafından tasarlandı.

Cemre Tersanesi tarafından inşa edilecek olan gemi denize indirilmesinin ardından Danimarka merkezli Dong Energy Wind Power tarafından kiralanacak ve dört rüzgar santralinde faaliyet gösterecek.

83 metre boyunda ve 19.40 metre genişliğinde inşa edilecek olan gemi, 60 kişilik mürettebatı en modern konfor şartlarında ağırlayacak. Rüzgar santrali teknisyenleri de dahil olmak üzere toplam 90 kişilik bir kapasiteye sahip olan gemide spor salonu ve sinema salonu gibi aktivite alanları da bulunacak.

Offshore Wind Farm segmentinde ilk olma özelliğini taşıyacak olan gemi hibrit motor teknolojisine sahip olacak.

Fransa bayrağı ile denizlerde seyredecek olan gemiyi 8 Fransız subayının bulunduğu 25 kişilik bir mürettebat tarafından kontrol edilecek.

Louis Dreyfus Armateurs Group CEO’su Edouard Louis-Dreyfus konuyla yaptığı açıklamada, ‘Bu gemi her gün sayısı artan rüzgar santralleri için büyü bir öneme sahip. Bu gemi sayesinde rüzgar santrallerinin inşası, bakımı ve onarımı daha profesyonelce gerçekleştirilebilecek. Gemiyi inşa edecek olan tersane de bizim için çok önemliydi. Cemre Tersanesi, bu tip gemilerde oldukça deneyimli bir tersane. Çok geniş bir portfolyoya sahip.’ ifadelerini kullandı.

Geminin ana özellikleri:

Uzunluk Toplam: 83.00 m
Genişlik: 19.40 m
Derinlik: 7.00 m
Tahrik: Dizel elektrik tahrik, Dinamik konumlandırma DP2
Konaklama: 60’dan fazla rüzgar enerjisi teknisyeni de dahil olmak üzere 90 kişilik kapasite

You must be logged in to post a comment.

Urgent Support
close slider